Obecnie doktorantka ostatniego roku na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie, fascynatka Nauk o Życiu. W swojej pracy badawczej zajmuje się nowatorską metodą immunoterapii nowotworów z użyciem adopcyjnego transferu limfocytów modyfikowanych genetycznie (CAR i UniCAR T cells therapy), nacelowanej na guzy lite. Do obszarów jej specjalizacji należą immunologia, immunoterapia, modyfikacje genetyczne oraz czystość mikrobiologiczna biopreparatów.
Jest absolwentką Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, kierunku Biotechnologia (studia I stopnia inzynierskie) i Medicinal Chemistry (studia II stopnia magisterskie). Pracę magisterską, traktującą o właściwościach fizykochemicznych i biologicznych pochodnych kurdlanu, w kontekście stymulowania receptorów dektynowych na powierzchni komórek dendrytycznych, realizowała w laboratorium Mikrobiologii Medycznej Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu.
Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wielu staży naukowych w Polsce i w Niemczech.
Po ukończeniu doktoratu planuje kontynuować badania and innowacyjnymi terapiami komórkowymi w Polsce, we współpracy z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu i Kliniką Przylądek Nadziei.
Prywatnie pasjonatka nauki, dalekich, egzotycznych podróży z wielkim plecakiem i sportów ekstremalnych.