Agencja Badań Medycznych ogłasza konkurs na niekomercyjne badania kliniczne i eksperymenty badawcze w obszarze onkologii (ABM/2024/2)

Głównym celem Konkursu jest realizacja Niekomercyjnych badań klinicznych dotyczących identyfikacji i oceny produktów leczniczych lub Eksperymentów badawczych dotyczących identyfikacji i oceny procedur medycznych, w tym procedur diagnostycznych i terapeutycznych w obszarze onkologii.

Projekty składane w ramach Konkursu muszą posiadać status:

• niekomercyjnych badań klinicznych, dotyczących oceny skutków działania produktu leczniczego

lub

• eksperymentów badawczych obejmujących ocenę skutków zastosowania procedur medycznych, w tym procedur diagnostycznych.

Środki finansowe przeznaczone na konkurs

600 mln PLN

Serdecznie zapraszamy do przygotowania aplikacji. W celu rozpoczęcia tego procesu prosimy o wypełnienie wniosku o wyrażenie zgody na aplikowanie o środki zewnętrzne na realizację projektu związanego z badaniami klinicznymi (link do wzoru wniosku poniżej).

Termin zgłoszeń pomysłów do UCWBK:

• do dnia 1 września 2024 r. na adres e-mail: ucwbk@umw.edu.pl

Termin składania wniosków

Nabór wniosków w systemie trwa :

• od dnia 24 czerwca 2024 r. od godziny 12:00:00 do dnia 14 listopada 2024 r. do godziny 12:00:59

Wszelkie informacje na temat kryteriów merytorycznych (klinicznych, finansowych, premiujących) a także pozostałe kryteria oceny wniosków opisane są szczegółowo w regulaminie konkursu. Prosimy o zapoznanie się z dokumentacją konkursu.

Link do pełnej dokumentacji znajduje się poniżej.

Ponadto nasza uczelnia realizuje inicjatywę uruchomienia RCMC (regionalnego centrum medycyny cyfrowej), w którym rozwijana jest infrastruktura informatyczna ułatwiająca bezpieczny i ustandaryzowany transfer danych w formie cyfrowej między szpitalem a uczelnią oraz zapewniająca wsparcie ekspertów z obszaru data science na etapie tworzenia planu badań, doboru metod badawczych i liczebności grup czy samej analizy zgromadzonych danych (również z wykorzystaniem zaawansowanych algorytmów, włącznie z AI).
Ze względu na fakt, że inicjatywa stworzenia RCMC była zaproponowana i jest finansowana ze środków ABM, rekomendujemy odniesienie się do jej istnienia w projektach, które ubiegają się o finansowanie z tego źródła (co pokaże szeroką skalę korzystania z dotacji, zgodnie z założeniami ABM zdefiniowanymi w standardzie dla RCMC).

Webinarium ABM

23 lipca 2024 r. w godzinach 10.00-13.00 planowane jest webinarium online dla potencjalnych Wnioskodawców, podczas którego zostaną zaprezentowane i omówione m.in. podstawowe złożenia Konkursu oraz koszty możliwe do poniesienia w ramach składanych Projektów.

Zapraszamy do zapisu na webinarium po linkiem: Agencja Badań Medycznych (abm.gov.pl)