Konkurs na niekomercyjne badania kliniczne i eksperymenty badawcze  – termin składania fiszek do UCWBK (ABM/2025/1)

Szanowni Państwo,

do 4 maja 2025 r. można zgłaszać projekty do Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych na adres e-mail: ucwbk@umw.edu.pl w ramach konkursu na realizację niekomercyjnych badań klinicznych dotyczących oceny produktów leczniczych. Do najważniejszych zadań w ramach Konkursu należy zwiększenie wiedzy o najbardziej optymalnych klinicznie terapiach w odniesieniu do szerokiego spektrum schorzeń, ze szczególnym uwzględnieniem chorób rzadkich, pediatrii i chorób układu nerwowego.

Projekty składane w ramach konkursu muszą posiadać status:

niekomercyjnych badań klinicznych, dotyczących oceny skutków działania produktu leczniczego.

Środki finansowe przeznaczone na konkurs: 200 mln zł
Całkowity koszt Projektu nie może być mniejszy niż 5 mln zł, ani większy niż 30 mln zł

 

Zapraszamy do przygotowania aplikacji. W celu rozpoczęcia tego procesu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia do konkursu ABM o wyrażenie zgody na aplikowanie o środki zewnętrzne na realizację projektu związanego z badaniami klinicznymi oraz pliku zawierającego zestawienie kryteriów premiujących. Uprzejmie prosimy o dołączenie go do fiszek projektowych oraz
zaznaczenie, czy Państwa wniosek
spełnia dane kryteria, czy też ich nie spełniaKryteria premiujące nie są obowiązkowe, a ich niespełnienie nie skutkuje odrzuceniem Wniosku o dofinansowanie.


Termin zgłoszeń pomysłów do UCWBK: do 4 maja 2025 r. na adres e-mail: ucwbk@umw.edu.pl

Nabór wniosków w systemie trwa: do 29.04.2025 do 30.06.2025 godzina 12:00:59.


Wszelkie informacje na temat kryteriów merytorycznych (klinicznych, finansowych, premiujących) a także pozostałe kryteria oceny wniosków opisane są szczegółowo w regulaminie konkursu. Prosimy o zapoznanie się z dokumentacją konkursu.

Link do pełnej dokumentacji >> https://abm.gov.pl/pl/konkursy/aktualne-nabory-1/3013,Otwarty-konkurs-na-niekomercyjne-badania-kliniczne-ABM20251.html

 

Ponadto nasza uczelnia realizuje inicjatywę uruchomienia RCMC (regionalnego centrum medycyny cyfrowej), w którym rozwijana jest infrastruktura informatyczna ułatwiająca bezpieczny i ustandaryzowany transfer danych w formie cyfrowej między szpitalem a uczelnią oraz zapewniająca wsparcie ekspertów z obszaru data science na etapie tworzenia planu badań, doboru metod badawczych i liczebności grup czy samej analizy zgromadzonych danych (również z wykorzystaniem zaawansowanych algorytmów, włącznie z AI).  

Ze względu na fakt, że inicjatywa stworzenia RCMC była zaproponowana i jest finansowana ze środków ABM, rekomendujemy odniesienie się do jej istnienia w projektach, które ubiegają się o finansowanie z tego źródła (co pokaże szeroką skalę korzystania z dotacji, zgodnie z założeniami ABM zdefiniowanymi w standardzie dla RCMC).