Oficjalne powołanie Rady Naukowej ds. Badań Klinicznych

W dniu 7 marca 2023 w sali Rady Dyscyplin Wydziału Farmaceutycznego odbyło się oficjalne przekazanie
przez Prorektora ds. Nauki prof. dr hab. Piotra Dzięgiela nominacji dla nowo powołanych członków Rady Naukowej ds. Badań Klinicznych.

W Radzie Naukowej ds. Badań Klinicznych zasiadają:

1. prof. dr hab. Anna Czyż,

2. prof. dr hab. Waldemar Goździk,

3. prof. dr hab. Ewa Jankowska,

4. prof. dr hab. Dariusz Janczak,

5. prof. dr hab. Wojciech Kielan,

6. prof. dr hab. Katarzyna Madziarska,

7. prof. dr hab. Rafał Matkowski,

8. prof. dr hab. Marzenna Podhorska-Okołów,

9. prof. dr hab. Andrzej Szuba,

10. prof. dr hab. Marek Ussowicz,

11. prof. dr hab. Anna Wiela-Hojeńska.

7 marca osobiście nominację z rąk Prorektora ds. Nauki przyjęli: prof. dr hab. Waldemar Goździk, prof. dr hab. Dariusz Janczak, prof. dr hab. Katarzyna Madziarska, prof. dr hab. Andrzej Szuba, prof. dr hab. Marek Ussowicz, prof. dr hab. Anna Wiela-Hojeńska.

W drugiej połowie marca odbędzie się druga część uroczystości dla pozostały członków Rady którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu.

Kadencja Rady potrwa do dnia 31.12.2025r.

Spotkanie rozpoczęło się krótką prezentacją przedstawioną przez Dyrektor UCWBK, Martę Dudę – Sikułę. Przedstawiła ona założenia rozwoju ogólnouczelnianej jednostki jaką jest Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych.

Prorektor ds. Nauki, prof. dr hab. Piotr Dzięgiel, po wręczeniu nominacji, omówił najbliższe plany Uczelni w sprawie rozwoju badań klinicznych oraz ewaluacji.

Po spotkaniu członkowie Rady Naukowej zwiedzili Ośrodek Faz Wczesnych funkcjonujący przy Uniwersyteckim Centrum Wsparcia Badań Klinicznych.