Relacja ze szkolenia dla klinicystów z aparatury dostępnej w Ośrodku Faz Wczesnych UCWBK

W dniach 24 i 25 marca 2022 r. w Ośrodku Faz Wczesnych Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych odbyły się pierwsze szkolenie dla klinicystów z nowoczesnej aparatury dostępnej w Ośrodku.

W pierwszym dniu szkoleniowym personel medyczny zapoznał się z zestawem do monitorowania funkcji życiowych Carescpe&Apex Pro Telemetry System.

Drugiego dnia odbyło się szkolenie między innymi z systemu ergospirometrii z modułem ultradźwiękowym ergometrem  stress echo (Ergostik, eBike EL), systemu  do oceny składu ciała za pomocą bioimpedancji (mBCA 525) oraz systemu do nieinwazyjnego pomiaru ciśnienia tętniczego krwi (Finapres Nova).

W szkoleniu wziął udział personel medyczny z Instytutu Chorób Serca, Kliniki Neurologii, Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej, Zakładu Badań Klinicznych Chorób Układu Krążenia, Oddziału Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Mechanicznego Wspomagania Centrum Chorób Serca.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej www.ucwbk.umw.edu.pl oraz naszego konta na Facebooku.