Zaproszenie do złożenia kandydatury – The Harvard Medical School’s Polish Clinical Scholars Research Training program

Szanowni Państwo,

Agencja Badań Medycznych podjęła współpracę z Harvard Medical School dotyczącą realizacji programu podyplomowego, pn. The Harvard Medical School’s Polish Clinical Scholars Research Training program”, przeznaczonego dla polskich badaczy i naukowców zaangażowanych w prowadzenie badań naukowych, w szczególności badań klinicznych lub eksperymentów medycznych. Za projekt i realizację programu odpowiada kadra naukowo – dydaktyczna Harvard Medical School.

Przewidujemy realizację pięciu dwunastomiesięcznych edycji w formie hybrydowej, składających się z wykładów i materiałów dostarczanych online oraz trzech stacjonarnych spotkań warsztatowych – dwóch w Warszawie, jednego w Bostonie, w następujących terminach:

• I warsztat – 24 – 27.10.2023 r. – Warszawa
  • II warsztat – 09 – 12.04.2024 r. – Warszawa
  • III warsztat – 08 – 11.10.2024 r. – Boston, USA.

Program jest oparty na 9 modułach:

• Wprowadzenie;
  • Biostatystyka;
  • Zaawansowana Biostatystyka;
  • Epidemiologia;
  • Epigenetyka i Epigenomika;
  • Zawansowana problematyka badań klinicznych;
  • Podstawy nauk translacyjnych;
  • Przygotowywanie publikacji naukowych i wniosków o dofinansowanie;
  • Przywództwo i praca w zespole;

Celem programu jest poprawa umiejętności badaczy i naukowców w zakresie:

• Projektowania i prowadzenia badań klinicznych;
  • Analizowania, interpretowania i prezentowania danych z badań klinicznych;
  • Pisania publikacji;
  • Przygotowywania i wdrażania projektów naukowych.

Kluczowym elementem programu jest przeprowadzenie uczestników przez proces tworzenia jednej publikacji oraz konspektu do drugiej pracy, pod nadzorem wykładowców z Harvard Medical School.

Udział w programie jest darmowy – Agencja Badań Medycznych pokrywa koszt kursu, zakwaterowania uczestników na czas realizacji warsztatów w Warszawie i Bostonie oraz transportu lotniczego na trasie Warszawa – Boston – Warszawa i lokalnego w Bostonie.

Rozpoczęcie pierwszej edycji programu jest zaplanowane na 24 października 2023 r.

Aby wziąć udział w rekrutacji niezbędne jest wypełnienie formularza aplikacyjnego, dostępnego pod linkiem: https://abm.gov.pl/pl/form/dodaj29,Formularz-rekrutacyjny-HMS.html Kandydatury można składać do 07 września 2023 r.

Serdecznie zachęcam do rekrutacji wszystkich zainteresowanych. Udział w programie stanowi niepowtarzalną okazję do podniesienia kompetencji z obszaru realizacji badań i tworzenia publikacji pod nadzorem kadry dydaktycznej Harvard Medical School.

Zachęcam również do śledzenia strony internetowej oraz mediów społecznościowych Agencji Badań Medycznych, gdzie publikowane będą szczegółowe informacje o programie.

Prosimy o przekazanie informacji wśród Państwa współpracowników oraz w Państwa Instytucjach.